Медицински терапевтичен педикюр

Tерапевтичен педикюр. Грижа за ръце и крака

Медицински терапевтичен педикюр

13.11.2018 Новини 0

Гъбички по ноктите, кокоши тръни, мазоли, напукани пети, загрубели участъци по ходилата или микоза. Това не е само медицинско заболяване, но и естетически проблем. Напуканата и лющеща се кожа, нокти променящи цвета и структурата си – всичко това се забелязва с невъоръжено око и изглежда много нелицеприятно. Хората с тези проблеми също искат да бъдат привлекателни и здрави, именно заради тях е създадена процедурата  медицински (терапевтичен) педикюр.

Медицинския (терапевтичен) педикюр се използва и в случаи когато, заразените (микозни) нокти и  кожа още не са диагностицирани. Удебелението на нокътната плочка се получава естествено по време на растежа, с времето кожата на  краката и пръстите става по суха, могат да се появят малки пукнатини, сърбежи или участъци от суха и лющеща се кожа. Носенето на некачествени и неудобни обувки също може да доведе до подобни последствия или също така ако не отделяме нужната грижа и хигиена за ходилата си. Ако забележим някой от горе изброените симптоми в междупръстието, усетим  дискомфорт а нокътната плочка си променя цвета, то трябва да направим избор в полза на медицинския (терапевтичен) педикюр. В крайна сметка в процедурата няма нищо сложно, но е важно да се извърши от специалист който има необходимия опит и знания в сферата на медицинския (терапевтичен) педикюр.

Какво е нужно да знаем за медицинския (терапевтичен) педикюр. В никакъв случай  не трябва да се занимаваме със самолечение и да се опитваме да предприемем сами каквито и да е било мерки. Интернет също така не е добър помощник, напротив, приемането на неточните медикаменти и мазила може още повече да влоши ситуацията. Не говорим за това, че при опит сами да си направите медицински (терапевтичен) педикюр, може не само да се нараните, но и да си причините инфекция която само ще утежни ситуацията. Не бъркайте медицински(терапевтичен) педикюр с класическия. Медицински (терапевтичен) педикюр се изпълнява в салони който притежават необходимата техника и апаратура, отговарят на необходимите санитарни и хигиенни изисквания, помещенията са самостоятелни добре осветени и чисти, ползват се еднократни консумативи като(престилки, ръкавици, найлони за вана ако е необходимо и тн.) инструментите преминават през  четири етапа на хигиенизиране;

  • Механично премахване на твърди частици от биологичен материал
  • Ултразвуково почистване във ваничка от разтвор с химична дезинфекция.
  • Топлинна стерилизация при температура не по–малка от 185-200 градуса за период от 60-120 мин.
  • Съхранение на инструментите в шкаф с UV бактерицидна лампа.

След посещение на специалист в областа на медицинския (терапевтичен) педикюр е необходимо да не се отлага посещаването на  специалист по кожни заболявания.(дерматолог) Гъбичките са сериозно и заразно заболяване и по този начин ще предпазим своите близки. Колкото по рано започнем с процедурата медицински (терапевтичен) педикюр . толкова по хубаво ще е за всички (пациента, близки и семейство).Медицинският (терапевтичен) педикюр се прави регулярно не се прави един  път . За съжаление едно посещение при специалист не може да оправи проблема, ситуацията ще се подобрява постепенно, необходими са няколко посещения поради бавното израстване на нокътната плочка и в зависимост от сложността и стадия на заразяване. След края на процедурата е необходимо да се продължи и с ежедневна домашна грижа за ходилата под формата на мазила и тинктури, ако е необходимо и медикаменти предписани от кожен специалист(дерматолог).

Източник: Girl-Magazine.